22 Ekim 2021

45 yıllık Yozgat Stadı yıkılıyor

Yozgat’ın 45 yıllık Şehir Stadı’nın yıkımına başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, temeli 60 yıl öce atılan ve inşaatı 16 yıl süren Yozgat Stadı’nın yıkım ve yapımı için Yozgat Valiliği’ne ilk etapta 28 milyon lira ödenek tahsis etti. Yerine 15 bin seyirci kapasiteli yeni stat yapılacak.

YOZGAT (İGFA) – Yozgatspor’un 1. Lig’de top koşturduğu dönemde büyük kulüpleri de ağırlayan Yozgat Stadı’nın yıkımına başlandı. Kent merkezinde 45 yıllık şehir stadının hafta içerisinde başlayan yıkım çalışmalarında stadın tribünleri yıkılıyor.

15 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ OLACAK

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, tribünleri, koşu pisti, soyunma odaları, tüm mekanları, aydınlatma sistemi ve yenilecek çim sahasıyla birlikte yaklaşık 42 milyon liraya mal edilecek yeni şehir stadyumunun Sivas Caddesi’ne bakan tarafında ise sosyal donatılar ve alışveriş merkezi de yer alacağını söyledi. Stadın 4 tarafı kapalı tribünlerin inşa edileceği modern bir stadyuma dönüşeceğini belirten Müdür Parlak, Yozgat’ın yeni stadyumunun 15 bin seyirci kapasiteli olarak inşa edileceğini kaydetti. Müdür Parlak, Yozgat’ın 3. Lig’de 2. Grup temsilcisi Yozgatspor 1959 fk takımının Şehir Stadyumu tamamlanana kadar maçlarını Sorgun Futbol Sahası’nda oynayacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir