19 Ekim 2021

İGF’den Güneydoğu Anadolu temasları…

Merkezi Bursa’da bulunan ve 81 ilde örgütlenen İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkan Mesut Demir, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde İl Valileri ve Belediye Başkanları ile Gazeteciler Cemiyetlerini ziyaret etti.

MARDİN (İGFA) – İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, Anadolu turu kapsamındaki ziyaretlerini Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sürdürdü. Genel Başkan Mesut Demir ve beraberindekiler, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin illeri sonrasında Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis’e yaptığı ziyaretlerde İnternet Yasası ve İGF projeleri konusunda istişarelerde bulundu.

Ocak ayı itibariyle İGF Haber Ajansı’nın hizmete girdiğini, İGF TV’nin de önümüzdeki günlerde yayına gireceğini aktaran  Genel Başkanı Mesut Demir,  “Türkiye genelinde, Almanya, Azerbaycan, Kıbrıs ve Türk Cumhuriyetleri’nde 2 bin 500 dolayında internet sitesi ağını federasyonumuz bünyesine aldık. Üyemiz internet sitelerine haber akışı ve destek hizmetlerimiz olacak. Reklam açısından da belli bir aşamaya geldik. Mart ayı içerisinde üye internet sitelerimize düzenli bir gelir sağlamayı hedefliyoruz” dedi.  İnternet Yasası’nın bir an önce çıkması yönünde çeşitli platformlarda çalışmaları sürdürdüklerini belirten Demir, çıkacak yasa ile merdiven altı tabir ettiğimiz internet sitelerinin de önüne geçileceğini söyledi.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir ve beraberindekiler, daha sonra Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ile birlikte, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin illerinde protokol ziyaretleri gerçekleştirdi. Heyete, Mardin Gazeteciler Cemiyeti’nde BİK Şube Temsilcisi Adnan Günbegi, gümüş ayyıldız rozet hediye etti.

Federasyonun Anadolu turu ziyaretlerinde İGF Genel Başkan Mesut Demir’e, Başkan Vekili Hürmüz Seda Köktener, Reklam Ajansı Başkanı Nurcan Köken ve Yönetici Asistanı Didem Üzerk de eşlik etti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir