17 Ekim 2021

Aksaray’da Başkan Dinçer’e esnaflardan destek teşekkürü

Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Dede Özkaraca, COVID-19 salgını dolayısıyla esnaflara yapılan desteklerden ötürü Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür etti.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in esnaflara yönelik açıkladığı destek paketinin kapsamını genişletmesi, esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandı.  Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Dede Özkaraca, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in esnaflara yönelik desteklerinde kahvehane, kıraathane, çay ocağı, okul kantini, kafe ve kafeterya gibi işletme sahiplerine 1000’er lira nakdi destek sağlamasından dolayı teşekkür etti. Başkan Dinçer’in, esnaflara yönelik destek paketinin kapsamını biraz daha genişleterek. ek destek paketi ile berber, kuaför, internet kafe, hamam, halı saha, spor ve fitness salonu işletmecilerine de 1000’er lira nakdi destek sağlamasını da önemli bulan Başkan Özkaraca, teşekkürünü şöyle sürdürdü:

“Esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapatılmasa dahi kurum kiracısı olan işyerlerinde kira indirimi yapma yetkisi vermişti. Bu kapsamda da tüm kiracılarımıza, pazarcılara, hal esnafına ve halk otobüsü ve taksi duraklarına hangi işi yaptığına bakmaksızın 5 ay süre ile yaklaşık 4 milyon lira tutarında tahsis ücreti ve kira indirimi uygulanacağını, ayrıca 2021 yılında kira artışı yapılmayacağını açıklayarak esnafın yanında olan Belediye Başkanı Sayın Evren Dinçer’e esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir