26 Ekim 2021

Aksaray’da yeni sanayi sitesi yüzde 80 tamamlandı

Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer alan Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi projesinde çalışmalar pandemi sürecine rağmen devam ediyor.

AKSARAY (İGFA) – AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, yapımı süren Yeni Küçük Sanayi Sitesi inşaat sahasında incelemelerde bulundu. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve meclis üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette, sanayi sitesindeki işyerlerinin yıl içerisinde teslim edilmesinin planlandığı kaydedildi.

3 milyon metrekare inşaat sahasına sahip Aksaray Sanayi Sitesinde bin 620 adet 100, 200, 300, 400 ve 500 metrekarelik farklı dükkân tipleri bulunduğunu kaydeden Belediye Başkanı Evren Dinçer, projenin yatırım değerinin ise 375 milyon lira mal olacağını bildirdi. İnşaat sahasında firma yetkililerinden bilgiler alan Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu,  sanayi sitesinin yüzde 80’i tamamlandığını söyledi. Aydoğdu, ayrıca firma yetkilileri ve belediye meclis üyeleri ile birlikte sanayi içerisinde bulunan ve açık alancılar için ayrılan sahayı da inceledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir