22 Ekim 2021

İmamoğlu bir dokundu, bin ah işitti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, semt pazarlarına yaptığı ziyaretleri, mahalle bakkallarına taşıdı.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, semt pazarlarına yaptığı ziyaretlerin bir benzerini mahalle bakkalına gerçekleştirdi.

Gaziosmanpaşa’da Özlem-Ercan Özer çiftinin işlettiği bakkalı ziyaret eden İmamoğlu, bir dokundu bin ah işitti. Bakkallarını, iki veresiye defteriyle döndürebildiklerini belirten Özer çifti, “Adam geliyor, ‘Çocuğum evde aç’ deyince, ne diyebilirsiniz? Kendi çocuğum evde aç kaldığı zaman benim hoşuma gitmez. Başkasının da çocuğu evde aç kalmasın. Bu yüzden, elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ama tabi bizim gücümüz de bir yere kadar” dedi.

İmamoğlu’nun Özer çiftine yanıtı, “Belediye Başkanı olarak, kendi açımdan ‘Neye fayda verebilirim’ diye uğraş içine giriyoruz. Duyulmayan bir ses varsa, bunu hükümetten de ilgili yetkililer duysun istiyorum. Bu zor günleri atlatmanın formülünü bulmamız lazım” oldu. 

Mahallede yoğun bir ilgiyle karşılanan İmamoğlu, bakkal ziyaretinin ardından çevredeki berber, demirci, çiğ köfteci ve spor salonu olarak hizmet veren esnafı gezdi. Her girdiği işletmede yaşanan ekonomik sıkıntıların dile getiren esnafla sohbet eden İmamoğlu, evlerinin balkonlarından kendisine alkış ve şarkılarla seslenen vatandaşları selamladı. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir