26 Ekim 2021

İstanbul ile 7 Aralık Üniversiteleri arasında protokol imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2020-2021 yılı Yükseköğretim Yılı Açılış Töreni’nde ilk kez kamuoyu ile paylaştığı “YÖK Anadolu Projesi” İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Ak ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Doğan Karacoşkun arasında protokol imzalandı.

KİLİS (İGFA) – 7 Aralık Üniversitesi Kütüphane ve Kongre Merkezi Senato Salonu’nda İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ile 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

 Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Doğan Karacoşkun, şehrin 5 bin yıllık tarihi olan kadim bir il olduğunu kaydederken, “Oylum höyük denilen alanda hala kazı çalışmaları devam etmektedir. Kenti şereflendiren sahabenin ayak izlerinin bulunduğu önemli bir şehirdir. İstanbul Üniversitesi ile ortak paylaşımlar yapacağımız, akademik kültürel destekleri alacağımız bütün işler için bu projenin öncüsü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a projenin yürütücüsü YÖK Başkanımız Yekta Saraç Hoca’mıza kalbi şükranlarımı sunuyorum. Biz bu işbirliği sonucunda hem öğrencilerimizin eğitim süreçlerine hem hocalarımızın akademik çalışmalarına büyük değer katacak projeyi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Ak ise  7 Aralık Üniversitesi ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından protokol İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Ak ile Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Doğan Karacoşkun tarafından imzalandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir