19 Ekim 2021

İYİ Parti: “Yapılandırma ödemeleri Eylül’e ertelensin!”

İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, hükümete vergi yapılandırmalarına yönelik çağrıda bulunarak, ödemelerin Eylül 2021 sonuna kadar ertelenmesini istedi.

MARDİN (İGFA) – İYİ Parti Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, hükümete bir çağrıda bulunarak vergi, SGK, MTV, Bağ-Kur ve KYK gibi yapılandırılan borçların ödemesinin, Eylül 2021 sonuna kadar ertelemesini istedi.

Pandemi sürecinin yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden İl Başkanı Süleyman Akar, işletmelerin büyük gelir kaybına uğradığını anımsattı. Bu zorlu ekonomik ortamda hükümet tarafından çıkarılan bazı borçların yapılandırmasının yerinde ve olumlu bir karar olduğuna dikkati çeken Başkan Akar, “Yapılandırma kapsamındaki borç miktarına yüzde 33 civarında bir başvuru yapıldı. Hükümetten yapılandırma talebinde bulunanlara ödemeler noktasında bir kolaylık yapılması ve yapılandırılan borçların ödemelerinin de ertelenmesi istiyoruz” dedi. Esnafın ve işletmelerin derin bir ekonomik kriz içine sürüklendiğini öne süren Akar, hükümetten yapılandırma ödemelerinin Eylül 2021 sonuna kadar uzatılmasını talep etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir