4 Aralık 2021

Aydın Didim’de 110 kamyon moloz atığı toplandı

Didim’de 75. Yıl Sanayi Sitesi’nin atıklardan arındırılması için çalışma başlatan belediye ekipleri, bögleden 102 kamyon inşaat atığı ve molozun yanı sıra toplamda 920 ton çöp çıkarttı.

DİDİM POSTASI

Aydın’ın Didim ilçesinde 75. Yıl Sanayi Sitesi’ni atıklardan temizlemek için hummalı çalışma başlatıldı. Didim Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortak sürdürdüğü 4 günlük çalışmada, bölgeden 102 kamyon inşaat atığı ve moloz çıkartıldı. Toplamda 920 ton çöpün çıkartıldığı alandan sadece elle toplanan çöpler 2,5 tonu buldu.

KAMERALARLA İZLENECEK

Didim Belediyesi, belediyenin çöp toplama alanları dışında kalan arazilere yasadışı yollarla atılan atıkların önüne geçmek amacıyla bir çok araziye uyarı tabelaları ve kameralar yerleştirdi. Kamera ile izlemeye alınarak atılan atıkların önüne geçilmesini hedefleyen belediye ekipleri, yasadışı çöp boşaltma işlemi yapanlara 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 20/1-i maddesi gereğince yasal işlem uygulanacağını bildirdi. Ayrıca ekipler vatandaşlardan, belediyenin 444 81 09 numaralı telefonu arayarak şikayet etmeleri konusunda destek istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir