4 Aralık 2021

İzmir Bergama’da ‘rayiç bedel’ yazısı tarih oldu

Bergama Belediyesi gayrimenkul satışı yapacak olan vatandaşlar için büyük bir kolaylığı hizmete açtı. İzmir’de ‘Rayiç Bedel Yazısı’na online hizmet veren ilk belediye Bergama oldu.

İZMİR (İGFA)- Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, gayrimenkul satışı yapacak olan vatandaşların belediyeye gelmeden ‘Rayiç Bedel’ yazısını Tapu Müdürlüğü’nde hazır bulacaklarını söyledi.

Vatandaşların belediye hizmetlerine kolay bir şekilde ulaşabilmesi için göreve geldikleri ilk günden çalışma yürüttüklerine işaret eden Başkan Koştu, geçtiğimiz aylarda e-imar uygulamalarını hizmete açtıklarını belirterek, “Vatandaşlarımız için İmar Durumu Sorgulaması’nı belediyemiz web sitesi üzerinden yapılabilir hale getirdik. Ardından Elektronik Proje Kontrol ve Arşiv Sistemi’ne (EPKAS) geçtik. Çağımızın getirdiği online yenilikleri belediyemiz hizmetlerinde bir bir açmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

“Gayrimenkul satış işlemi yapan vatandaşlarımız önceden Belediyemizden ‘Rayiç Bedel Yazısı’ alarak Tapu Müdürlüğü’müze gitmesi gerekiyordu. 15 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle vatandaşlarımız bu yazı için Belediyemize gelmeleri ve yazıyı almak için beklemeleri uygulamasına son verdik” diyen Başkan Koştu, “Uyum süreçleri tamamlanan online hizmet ile Tapu Müdürlüğü rayiç bedeli yazısını vatandaşlarımızdan artık istemeyecek.Belediyemize borcu olmayan kişiler için Tapu Müdürlüğümüzce bu bilgiler sistem üzerinden doğrudan çekilecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir