4 Aralık 2021

İzmir’de uyuşturucuya geçit verilmedi

İzmir’de Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bir haftalık yapılan çok sayıda uyuşturucu madde ve malzemeler ile suç unsurları ele geçirilirken, gözaltına alınan 64 kişiden 14’ü tutuklandı.

İZMİR (İGFA) – İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde 22-28 Mart tarihlerinde yaptıkları faaliyetleri paylaştı.  

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün çeşitli tarihlerde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Operasyonlarda;  1,474 esrar skank, 4 gram kokain, 87 gram eroin, 552 gram metamfetamin, 193 gram sentetik kannabinoidin yanı sıra 48 adet captagon, 17 adet ecstasy ve 2 bin 59 adet sentetik ecza malzemeleri ele geçirildi. Operasyonlarda ayrıca 8 bin 990 lira nakit para ile 1 adet ruhsatsız tabanca ve 19 adet fişeğe de el konuldu. 

Olaylarla ilgili gözaltına alınan 63 şüpheli emniyetteki ifadeleri sonrasında adli makamlara sevk edildi. 14 şüpheli çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanırken, 9 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir