22 Ekim 2021

Bakan Kasapoğlu: “Mardin’den yeni ‘Aziz Sancar’lar çıkaracağız”

Gençlik ve spor yatırımları için Mardin’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik merkezi ve yüzme havuzu olmayan kent merkezi ve ilçenin kalmayacağını müjdeledi.

MARDİN (İGFA) – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mardin’de Gençlik ve Spor Yatırımları Protokolü imza töreninde konuştu. Mardin’de 1 milyon 300 bin öğrencimizin yeteneğini keşfetmek istediklerini söyleyen Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezi olmayan ilçenin kalmayacağını kaydetti. Merkezlerin yıl sonunda hepsinin tamamlanacağını belirten Kasapoğlu, “Bir de havuzlarımız var. Biliyorsunuz bakanlık olarak en önemli verdiğimiz havuzlardır. Yüzme bilmeyen kimse kalmasın. 2021 yılında bu projeleri bitireceğiz. Özellikle Mardin’de Bu tesislere herkesi davet ediyoruz. Bizler sizler için en güzel şekilde kullanmanız için yapıyoruz. Bizim Tesislerimiz 7/24 halkımızın erişimine açacağız. Tesislerimiz gece gündüz halkımız açık olacaktır. Bizim yeni hizmet anlayışımız vardır. Sizler bu noktada sporun gelişmesi için en büyük katkıyı sağlıyorsunuz” diye konuştu.

“KÖYLERE SEMT SAHALARI YAPACAĞIZ”

 Köylere futbolu, basketbolu, voleybol sporun her branşını geliştirmek istediklerini vurgulayan Bakan Kasapoğlu konuşmasında şu konulara dikkati çekti.

“Kent sahalarını yaygınlaşmak istiyoruz. 8-10 köyün birlikte kullanacağı semt sahaları sizlere kazandırmamın heyecanını yaşıyoruz. Yetenekleri keşfetmek istiyoruz. Özellikle gençlerimizin yeteneklerini keşfetmek istiyoruz. 1 milyon 300 bin öğrencimizin yeteneğini keşfetmek istiyoruz. Mardin’de yeni Aziz Sancar’ların yetişmesi çok önemlidir.  AK Parti eser siyaseti tercih eden bir partidir. Birileri sürekli bir şeylere karşı çıkıyor. Birileri sürekli başka şeylerle meşgul olacaklar. Ortamı dağıtacaklar iftira atacaklar. Ama biz her zaman olduğu gibi gerçekleri onların yüzüne söyleyeceğiz.  Bu kardeşlik tablosunu hiç kimse engellemeyecek. Gençlerimizle olan birlikteliği hiç kimse engellemeyecek bozamayacak. Gençlerimizle olan birlikteliğimiz devam ettireceğiz. Gençlerimizle aramızı bozmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir