19 Ekim 2021

Bakan Soylu, Aydınlılara müjde verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile inşa edilen Adnan Menderes Demokrasi Müzesinin tamamlanmasına az bir zaman kaldığını açıkladı.

Cemal YILDIRIM (AYDIN MAGAZİN)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Aydınlılara müjde verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Aydın’ın Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli Mahallesi’nde inşa edilen Adnan Menderes Demokrasi Şehidi Müzesi’nin tamamlanmasına az bir zaman kaldığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Eski Başbakanlardan Adnan Menderes’in hatıralarının yaşatılacağı müzeyle ilgili Aydınlılara müjdeli haberi video paylaşımıyla yapan Bakan Soylu, müzenin  ihtişamını ve son halini vatandaşların beğenisine sundu. Müzenin tamamlanmasına az bir zaman kaldığını ve çok heyecanlı olduğunu ifade eden Bakan Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımıza minnettarım. İşkencelerden yorulan Menderes’in, “Çine Çayı’nın kenarında, söğütün altını özlüyorum” dediği yere, “Adnan Menderes Müzesi’ni kuralım” talimatının tamamlanmasına az kaldı. Çok heyecanlıyım. Tarih, düzeliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir