6 Aralık 2021

Batman, köşe bucak ilaçlanıyor

Batman İl Özel İdaresi bünyesindeki ilaçlama ekipleri, halk sağlığını tehdit eden karasinek ve sivrisinek larvalarıyla bahar ayları öncesinde mücadele çalışmalarına başladı.

BATMAN (İGFA) – Batman’da Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer’in talimatı ile kent merkezi ve köyler, halk sağlığını tehdit eden sinekle mücadele kapsamında ilaçlanıyor. Tüm tahliye kanalları, larva üretimi olabilecek gübre yığınları ve çöp toplama alanları ve durgun sularda ilaçlama çalışmalarına başlayan ekipler, yapılan planlamayla sivrisinek ve karasineklerin üreme noktaları olan mazgallar, süs havuzları, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, su birikintileri, durgun sular, dereler, rögarlar, çöp alanları ve çöp konteynerlerini ilaçlıyor.

“HENÜZ OLUŞUM AŞAMASINDAYKEN MÜCADELEYE BAŞLADIK”

Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, mücadelenin henüz oluşum aşamasındayken başladığını belirterek, “Larvasit olarak isimlendirilen uygulamalarımız, popülasyon yoğunluğu kontrol edilemeyen sinek türlerini oluşum sürecindeyken azaltan en etkili yöntemlerden biri. Bu uygulamamız, bahar ve yaz mevsiminde daha az kimyasal kullanımı ve sivrisinek kaynaklı hastalıkların engellenmesi sağlıyor” dedi. Genel Sekreter Özer, ilaçlama çalışmalarının periyodik aralıklarla tüm bağlı köylerde sürdüreceklerini kaydetti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir