25 Ekim 2021

Batman Milli Eğitim: “Kalifiye işgücü için sektörle iş birliğini önemsiyoruz”

Batman’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü mesleki ve teknik eğitim konuları için Batman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi.

BATMAN (İGFA) –  Batman Organize Sanayi Sitesi’nde gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah Özoğul ve Batman Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Zeynep Akbel, Şube Müdürleri Akın Arı ve Abdussamed Oral ile Sektör Temsilcileri ve Mesleki ve Teknik Eğitim veren okul müdürleri katıldı.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kalifiyeli insan yetiştirmek istediklerini belirterek, “Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen 2023 vizyonu ışığında Mesleki ve Teknik Eğitim’ hakkında Organize Sanayi Bölgesi’ndeki temsilcileri bilgilendirmek istedik. Ülkemizde son yıllarda mesleki ve teknik Eğitim iyi bir ivme kazandı. Şüphesiz bu olumlu seyrin en büyük sebebi sektörle yapılan iş birliğidir. Hedeflenen kalifiyeli iş gücü ancak sektörle iş birliği içinde ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sektörden haberdar olması ile mümkündür. İş birliği içinde yapacağımız çalışmalarla gençlerimizin istihdamına katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir