8 Aralık 2021

Bursa’da Göynüklü Merası gençleştirilecek

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Göynüklü Mahallesi merasında sürdürülebilir orman özelliği kazandırılacak alan Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kademli olarak gençleştirilecek.

BURSA (İGFA) – Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Mudanya’ya 7 kilometre uzaklıktaki bin 532 nüfuslu Göynüklü Mahallesi’nin Altıntaş Mahallesi’ne doğru olan merada yapacağı gençleştirme çalışmaları öncesinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 
Göynüklü Derneği Başkanı Orhan Samast ve Göynüklü Muhtarı Şenol Habil tarafından organize edilen bilgilendirme toplantısına, Orman Bölge Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Ali Yapmış ile birlikte Bursa İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Mudanya İşletme Şefi Fatih Hakyemez katıldı. 

Toplantıda, Göynüklü merasının kademeli olarak gençleştirilerek sürdürülebilir orman özelliği kazandırılacağına vurgu yapan müdürlük yetkilileri, bu yıl yapılacak çalışmalarla kesim ve temizleme sonrasında bölgeye çam ağaçlarının dikilerek geleceğe hazırlanacağını bildirdi. Plan dahilinde 2037 yılına kadar kademeli olarak gençleştirilecek meranın en iyi şekilde ağaçlandırılarak korunacağını kaydeden yetkililer, mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerini de dinledi. 
Bursa İşletme Müdürü Nacettin Doğan, bölgede daha önce yaşanan yangınlardaki hızlı müdahalelerden ve özverili desteklerden ötürü Göynüklü halkına teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir