8 Aralık 2021

Büyükşehir Başkanları Muğla’da buluştu

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Pandemi, Turizm ve Deprem” ana başlıkları ile büyükşehir belediye başkanları toplantısına ev sahipliği yaptı.

MUĞLA (İGFA)- Türkiye nüfusunun yaklaşık 40 milyonuna hizmet veren Büyükşehir Belediye
Başkanları olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye
Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde bir araya geldi.

ORTAK AKIL VE İŞBİRLİĞİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün seçimden sonra çıkarılan, değiştirilen yasalarla üvey evlat muamelesi görmelerine rağmen ortak akıl, işbirliği içinde
vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını söylerken, “Toprağımıza, yerli tohumumuza sahip çıkıyoruz, köylümüzü, kooperatiflerimizi destekliyoruz. Çünkü ülkemizin geleceğinin tarım olduğunu biliyoruz. Ankara’da alınan imarla ilgili, madenle ilgili bir karar bizlerle paylaşılmıyor. İmar konusunda 4 kurum yetkili ve karar alabiliyorlar. Yetkilerin Büyükşehirlerde olup denetim mekanizması merkezi hükümet olmalı. Özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra değiştirilen ve çıkarılan yasalarla bizlerin hizmet etmesi engellemeye çalışılıyor. Adeta üvey evlat muamelesi görüyoruz. Toplantılarımızın amacı ortak akıl, işbirliği, dertleşme ve çözüm üretmek” dedi.
Açılış konuşmasından sonra “Pandemi, Turizm, Deprem” ana başlıklarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanları’na Türkiye’nin yakından tanıdığı alanlarında uzman isimler Prof.Dr. Kayıhan Pala, Prof. Dr.Naci Görür ve TÜROFED eski başkanı Osman Ayık tarafından sunum yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir