16 Ekim 2021

Denizli Pamukkale’de arama kurtarma eğitimleri sürüyor

Pamukkale Belediyesinin olası afetlerde gönüllülük esasıyla oluşturduğu Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, eğitimlerin 8. aşamasını tamamladı.

DENİZLİ (İGFA) – Son zamanlarda ülke genelinde sık sık yaşanan doğal afetlere karşı tedbirlerini arttıran Pamukkale Belediyesi, 2020 yılında gönüllü 25 kişiden oluşan Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ni kurması ardından olası bir afette yapılması gereken konuları ekibe aktarmayı sürdürüyor. Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda verilen eğitimlerde bugüne kadar Afet Bilinci, Temel Kampçılık ve Kurtarma Teknikleri, Uygulamalı Acil Kurtarma ve taşıma teknikleri gibi birçok konular anlatıldı. Eğitimin 8’inci aşaması olan harita okuma ve yön bulma konusu da tamamlandı. 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, olası her türlü afet duruma karşı hazırlıklı olduklarını belirterek, AKUT’la ortaklaşa düzenlenen eğitimlerle deprem ve diğer afetlere karşı ekiplerin he konuda eğitimlerini almalarını sağladıklarını söyledi. Eğitimlerin hayati konular olmasından ötürü  uzun sürdüğüne dikkati çeken Başkan Örki, “Ekibimiz şu anda 8. bölümü tamamladı. Bu eğitimler tamamlandığında Pamukkale Belediyesi Arama Kurtarma ekibimiz başta deprem olmak üzere her türlü afet olaylarına karşı hazır olacak. Rabbim vermesin ama afet olursa sadece Denizli için değil, Türkiye’nin her yerinde ekiplerimiz anında görevi başında olacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir