4 Aralık 2021

Denizli’de bir asırlık sergi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2 bin 514 Denizlili şehidin kayıtlarının da yer aldığı “Yüzyılın ardından Çanakkale Savaşı” adlı fotoğraf sergisi düzenledi.

DENİZLİ (İGFA)- Denizli’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi, “Yüzyılın ardından Çanakkale Savaşı” adlı fotoğraf sergisini ziyarete açtı.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen serginin açılışına Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör ve davetliler katıldı.

Serginin açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen Denizlili Mehmetçiğin hastane kayıtları ile hayatlarından kesitlerin anlatıldığı sunumları inceledi. Savaştan enstantanelerin de yer aldığı sergide basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Zolan, Çanakkale Zaferi’nin Türk tarihi açısından çok önemli bir mücadele olduğunu söyledi.

Çanakkale’de şehit olan kahraman Mehmetçiği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andıklarını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatanın kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti. “Onların emanetine ilelebet sahip çıkmaya devam edelim, kıymetini bilelim” diyen Başkan Zolan, “Bu bedeller Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da ödendi. Bayrağımızı, ezanımızı, namusumuzu, şerefimizi korumak için ne yapmamız gerekiyorsa yapmak durumundayız. Şehitlerimiz ve ecdadımızın ruhları o zaman şad olacaktır. Bizlere düşen bu emanete sımsıkı sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir