3 Aralık 2021

Denizli’de FETÖ operasyonunda iki öğretmen yakalandı

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan 8 kişiden 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda askeri mahrem yapılanması içerisinde bulunan askeri personelden sorumlu olarak görev yapan iki aktif öğretmen de yakalandı.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Emniyet Müdürlüğü, il genelinde bir hafta boyunca sürdürdüğü faaliyetleri kamuoyuyla paylaştı. Denizli’de, 1-7 Mart tarihleri arasında FETÖ/PFETÖ DY terör örgütü ve DEAŞ/İŞİD silahlı terör örgütü ile ilgili olarak 6 kişi yakalanırken, DEAŞ/İŞİD Silahlı Terör Örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 1 şüpheli şahıs alındı.

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgütün Askeri Mahrem Yapılanması içerisinde bulunan askeri personellerden sorumlu olarak görev yaptıkları tespit edilen 2 aktif öğretmen de düzenlenen operasyon neticesinde yakalandı.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda da, haklarında ayrı ayrı 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 4 şahıs ile yine hakkında 2 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 şahıs yakalandı.

Operasyonlarda yakalanan şahıslar adli makamlara sevk edilirken, şahısların 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir