8 Aralık 2021

Denizli’de polis kılığında dolandırdılar!

Denizli’de kendisini polis ve savcı olarak tanıtan kişi 90 bin TL değerinde bilezik ve altını alarak kayıplara karıştı. Yakalanan şahsın üzerindeki 6 bin 350 TL’ye el konuldu.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de bir kişi kendisini polis ve savcı olarak tanıtarak, “Oğlunun bir suça karıştığı ve ellerinde olduğu, parmak izleri ile ifadelerinin alındığı, evde bulunan altınları tartacaklarını” söyledi. Şüpheli şahıs, vatandaşın kimlik bilgilerini doğrulayıp, güven kazandıktan sonra, evdeki ziynet eşyalarını ve paraları bir poşete koyarak ikametine gelen sivil polise vermesi gerektiği kaydetti. Vatandaş, yaklaşık 90 bin TL değerinde 6 adet bilezik, 2 adet reşat altın ve 1 adet tam altını ikametine gelen erkek şüpheli şahsa elden teslim etti.

Çevrede bulunan güvenlik ve MOBESE kameralarının titiz ve detaylı bir şekilde inceleyen Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, müştekinin yönlendirilmesi neticesinde evine gelerek, ziynet eşyalarını ve paraları elden teslim alan şüpheli şahsın kimliği tespit etti. Düzenlenen operasyonda yakalanan şüpheli şahsın üzerinde, müştekiden aldığı belirlenen 6 bin 350 TL nakit paraya el konuldu. Adli makamlara sevk edilen şahıs, tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir