22 Ekim 2021

DEVA Partisi, Malatya Arguvan’da Erdal Ekici ile yola devam

Malatya’da teşkilatlanan DEVA Partisi, Arguvan ilçesinde gerçekleştirdiği genel kurulda kurucu başkan Erdal Ekici yeniden başkan seçildi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’nın Arguvan ilçesinde DEVA Partisi’nin kurucu başkanı Erdal Ekici seçimle iş başına geldi. DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer, İl Başkanı Onur Güneş ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu Arguvan’daki genel kurulun divan başkanlığını İl Sekreteri Elçin Haliloğlu yaptı.

Genel Merkez Yönetim Kurulu  üyesi Prof .Dr. İbrahim Gezer, DEVA partisinin sadece siyasal alanın değil, ekonomik alanın da demokratikleştirilmesi ve ortaya çıkan ekonomik değerin sadece patronlar tarafından değil, çalışan herkes tarafından paylaşıldığı adaletli bir ekonomik sistem inşa etmek için var olduğunu söyledi. Arguvan’ın gelir sıralamasında Türkiye ve Malatya ortalamasının altında olduğunu belirten Malatya İl Başkanı Onur Güneş ise,  adalet, eşitlik, özgürlük, çoğulculuğun esas alındığı bir ülkeyi birlikte kurmak için DEVA’da buluşmaya davet etti.

Siyasi konuşmalar sonrasında yapılan seçimlerde kurucu başkan Erdal Ekici, tek listenin olduğu genel kurulda seçimle iş başına geldi.  Ekici başkanlığındaki yönetimde Gazi Akdeniz, Müslüm Akdeniz, Merdan Kara, İsmet Çetin Ali Ayvaz Akıncı, Cuma Boran, Hüseyin Ekici, Hasan Hüseyin Çarpıcı, Metehan Akıncı ve Ali Akıncı seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir