25 Ekim 2021

Didim Ticaret Odası’ndan eğitime tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başlattığı “Küçük Parmaklar tablet dağıtım kampanyası” kapsamında Didim’de dağıtılacak 55 adet tablet Didim Ticaret Odası Yönetimi tarafından Didim Kaymakamı Halil Avşar ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ’a teslim etti.

Kemal Etleç ( DİDİM POSTASI )

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Koronavirüs salgını sebebiyle yapılan uzaktan eğitime her çocuğun sağlıklı bir erişim sağlaması için imkânlar ölçüsünde çalışma yaptıklarını ifade ederken, M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, ülkenin ekonomisini büyütmeye çalışırken, çocukların da eğitim ve öğretim programlarına erişebilmesi için eğitime yatırım yapılması gerektiği bilinciyle 30 bin adet klavyeli tableti 81 ilde 365 Oda ve Borsa aracılığıyla dağıttığını söyledi. 

Didim Kaymakamı Halil Avşar yapılan çalışmanın çok anlamlı ve önemli olduğunun altını çizdi.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Ebubekir Apaydın ve Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy, Burhan Teke ve İsmet Kartal gerçekleştirilen ziyarette yer aldı. 

Didim Ticaret Odası Uzaktan Eğitimde teknolojik erişimi olmayan öğrenciler için tablet kampanyası gerçekleştirmiş, hayırseverlerin katkıları ile alınan 80 adet yerli üretim tableti Didim Kaymakamlığı’na teslim etmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkısı eklenince, eğitime toplam 135 adet tablet desteği sağlanmış oldu. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir