22 Ekim 2021

Gayrimenkulde Sakarya’nın yıldızı parladı

Hürriyet Emlak, Marmara bölgesinde son 1 yıl içerisinde gayrimenkulün değerlendiği il ve ilçeleri sıralarken, Ocak 2021 Endeksi, bölgedeki amortisman sürelerini de hesaplarken en pahalı ve en ucuz illeri de ortaya koydu.

BURSA (İGFA) – Verilere göre Marmara bölgesinde satılık konutlardaki ortalama metrekare fiyatlarında en yüksek artış yüzde 56 ile Sakarya’da oldu. Sakarya’yı yüzde 44 ile Bilecik,yüzde 38 ile Yalova, yüzde 33 ile Kırklareli ve yüzde 32 ile İstanbul takip etti.

Sakarya’da ortalama fiyatlarında en büyük artışın gerçekleştiği ilçe yüzde 74,76 ile Akyazı oldu.

Marmara bölgesinde satılık konutlarda en ucuz il 1.808 TL ortalama fiyat ile Bilecik, en pahalı il ise 5.499 TL ortalama fiyat ile İstanbul oldu.

Hürriyet Emlak Ocak 2021 Endeksi’ne göre Marmara bölgesinde son 1 yıl içerisinde kiralık konutların ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği il Tekirdağ oldu. Şehirde yüzde 27’lik bir yükseliş gerçekleşirken Tekirdağ’ı yüzde 25 ile Kırklareli, yüzde 19 ile Balıkesir, yüzde 17 ile Yalova ve yüzde 16 ile Sakarya takip etti.

Kiralık konut fiyatlarının en fazla arttığı Tekirdağ’da Çorlu ilçesi yüzde 18,88’lik bir yükseliş gösterdi.

Marmara bölgesinde kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu il 22 TL ile İstanbul olurken en ucuz il 4 TL ile Bilecik oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir