16 Ekim 2021

Gönüllü Kuruluşlar: “Yeni bir kalkışmaya izin vermeyeceğiz”

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör tayinini bahane ederek, toplumu kaosa sürüklemek isteyen gruplara tepkiler çığ gibi büyürken Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) İcra Heyeti Başkanı İbrahim Güney yaptığı açıklamada, “Yeni bir kalkışmaya izin vermeyeceğiz” dedi.

BURSA (İGFA) – Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) İcra Heyeti Başkanı İbrahim Güney, Boğaziçi olaylarıyla ilgili açıklama yaptı. 15 Temmuz’da devletin bağımsızlığına karşı darbe girişiminde bulunanlar ile Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların yerinin değiştirilmesini bahane edenlerin aynı zihniyetin ürünü olduklarını söyleyen Güney, “Bu zihniyet şimdi de Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör tayinini bahane ederek, toplumu kaosa sürüklemek istiyor. Vesayetçi anlayışın kalıntıları olanlar yeni tezgâh peşindeler” şeklinde konuştu.

 “Kıblemiz olan Kâbe’nin resminin saygısızca yere atılması, gösteri adı altında sürdürülen arbedede üniversite öğrencilerinden ziyade terör örgütleriyle bağlantılı kişilerin olması, işin amacını ve arkasında hangi dış güçlerin olduğunu zaten göstermektedir”  diyen  Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) İcra Heyeti Başkanı İbrahim Güney açıklamasında,

“Aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi şimdi de bu zihniyete karşı dimdik ayakta duracağız. Milletimiz, bu ve benzeri olayları ve tezgâhları ibretle izlemektedir. Bu vesile ile Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu olarak Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör tayinini bahane ederek, toplumu kaosa sürüklemek isteyen grupları bir kez daha kınıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir