17 Ekim 2021

İGF, Güneydoğu turu yaptı

Geçtiğimiz yıl kurulan ve 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF), Güneydoğu turu yaptı.
İGF Genel Başkanı Mesut Demir, Ajans Başkanı Nuray Köken, Ajans Başkan Yardımcısı Sibel Çakar ve Genel Başkan Asistanı Melike Vatansever’in çıktığı Güneydoğu turuna, Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı Nezir Çağlar’da eşlik etti.
İGF kurulduktan sonra 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladıktan sonra Haber Ajansı ve Reklam Ajansı kurulması için start verdi ve çalışmalarının sonuna geldi. Bu vesile ile Güneydoğu’da bulunan illere giderek temsilcileri ve bürokratları ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Sırasıyla Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’e giden ekip, gerek temsilcileri ve gerekse Vali ile Belediye Başkanları ile bir araya gelerek projeleri hakkında bilgiler verdiler.
Federasyon bünyesi altında 2 bin 500’ü aşkın internet medyasının yer aldığını belirten İGF Genel Başkanı Mesut Demir, “4 Ocak 2021 tarihinde İGFA ismiyle Haber ve Reklam Ajansımızı resmi olarak başlatarak, bünyemizde bulunan internet medyalarına destek vereceğiz. Bir kaç gün içerisinde de Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından akreditemiz de tamamlandığı takdirde resmi olarak Haber Ajansı unvanımız da tamamlanacaktır.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir