17 Ekim 2021

İGF heyeti, Kilis’e geldi

Geçtiğimiz yıl kurulan ve 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) heyeti, Kilis’e geldi.
İGF Genel Başkanı Mesut Demir, Ajans Başkanı Nuray Köken, Ajans Başkan Yardımcısı Sibel Çakar ve Genel Başkan Asistanı Melike Vatansever’in çıktığı Güneydoğu turu sebebiyle dün Kilis’e gelindi. Kilis’te ki ziyaretlerde İGF heyetine Kilis Basın Cemiyeti (KBC) Başkanı Nezir Çağlar, KBC Başkan Vekili Abdullah Alpdağ ve Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt’da eşlik etti.
İGF kurulduktan sonra 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlayıp Haber Ajansı ve Reklam Ajansı kurulması için start verdi ve çalışmalarının sonuna geldi. Bu vesile ile Güneydoğu’da bulunan illere giderek temsilcileri ve bürokratları ile bir araya gelen ekip dün Kilis’e gelerek bir dizi temaslarda bulundu. 
Sırasıyla Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’e giden ekip, gerek temsilcileri ve gerekse Vali ile Belediye Başkanları ile bir araya gelerek projeleri hakkında bilgiler verdiler.
Son olarak Kilis’e gelen İGF Heyeti, Kilis Valisi Recep Soytürk ve Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan ile bir araya geldiler.
İGF Genel Başkanı Demir, Kilis Valisi Soytürk ve Kilis Belediye Başkanı Ramazan’a, yaptıkları projeler hakkında bilgi vererek, Şubat ayı içerisinde TBMM’den çıkması beklenen internet yasası hakkında bilgiler verdiler.
Federasyon bünyesi altında 2 bin 500’ü aşkın internet medyasının yer aldığını belirten İGF Genel Başkanı Mesut Demir, “4 Ocak 2021 tarihinde İGFA ismiyle Haber ve Reklam Ajansımızı resmi olarak başlatarak, bünyemizde bulunan internet medyalarına destek vereceğiz. Bir kaç gün içerisinde de Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından akreditemiz de tamamlandığı takdirde resmi olarak Haber Ajansı ünvanımızda tamamlanacaktır. Kuruluşumuzdan bu yana Kilis’teki kardeşimiz olan Nezir Çağlar, her zaman yanımızda olarak gücümüze güç katmıştır. Genç ve dinamik olması sebebiyle her zaman üzerine düşen görevden fazlasını yapmaya hazır olan Nezir Çağlar kardeşimiz ile aynı çatı altında çalışmaktan onur duyuyorum.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir