22 Ekim 2021

Kayseri Talas’ta ‘Hayır’lı destek!

Kayseri’nin Talas ilçesinde belediyenin aşevinde hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak sunuluyor.

KAYSERİ (İGFA) – Kayseri’de Talas Belediyesi, bir yandan Hayır Çarşısı ile kıyafet, gıda, temizlik malzemesi gibi konularda ihtiyaç sahibi kişilere el uzatırken, diğer yandan da aşevi ile sıcak yemek hizmetini sürdürüyor.

Üç çeşit halinde hazırlanan yemekler günlük iki öğün şeklinde sunuluyor. Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar, başvurularının değerlendirilmesinin ardından aşevine gelerek yemeklerini alabiliyor.

GELEMEYENLERE EVE SERVİS

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, evden çıkamayan vatandaşları da unutmadıklarını belirterek, ekiplerin hazırlanan yemekleri evlere de ulaştırdıklarını söyledi. Yemeklere ilave günlük bin adet ekmeğin de ihtiyaç sahibi vatandaşlara verildiğini kaydeden Başkan Yalçın,

Hayır Çarşısı aracılığıyla kıyafet, erzak, yakacak, ayakkabı, yeni doğan bebek seti vs. gibi çok çeşitli konularda ihtiyaç sahiplerine destek sağlandığını ve bugüne kadar 9 bin kişinin yararlandığını sözlerine ekledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir