26 Ekim 2021

Kilis’ten Tıp Fakültesi için siyasilerden ortak açıklama

Kilis’te siyasi partiler kentin ihtiyacı haline gelen Tıp Fakültesi konusunun geciktirilmeden uygulamaya geçirilmesi gerektiğini söyleyerek, ortak açıklama yaptılar.

KİLİS (İGFA) – Kilis’te 7 Aralık Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi açılmasının zorunluluk haline geldiğini belirten muhalefet partileri, ortak basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki ortak açıklamaya CHP Kilis İl Başkanı Mehmet Akif Perker, CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Geloğlu, İYİ Parti İl Başkanı Ağa Gündoğmuş, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayhan, Saadet Partisi İl Başkanı Şerif Karakurt, Gelecek Partisi İl Başkanı Muhammed İlhan Koska, Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Cemal Özdemir, Bağımsız Türkiye Partisi Kilis Merkez İlçe Başkanı Ahmet Özuymaz ortak açıklama yaptı.

Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Şerif Karakurt, Avrupa Birliği Fonu ile Kilis’imize kazandırılmakta olan yeni devlet hastanemizin açılacak olan uygulama ve araştırma hastanesine dönüştürülmesi uygun olacağını belirterek, Tıp Fakültesi konusunun geciktirilmeden uygulamaya geçirilmesi gerektiğini söyledi.

“Kilis’imize yapılacak bir hizmet için Ankara’da kiminle görüşmek istiyorlarsa birlikte gideriz” diyen İYİ Parti Kilis İl Başkanı Ağa Gündoğmuş, “4 bin nüfuslu Çobanbey’e Tıp Fakültesinin yapılacağına 300 bin nüfuslu Kilis’e yapılması daha mantıklı olur diye düşünüyoruz” dedi. 

Gelecek Partisi Kilis İl Başkanı Muhammed İlhan Koska, AK Parti’nin vaatlerden vazgeçip gerçekçi bir şekilde harekete geçmesini talep ettiklerini ve Kilis’e her türlü kazanım için yanlarında olduklarını söyledi.

Ortak amacın Kilis’e hizmet olduğunu belirten CHP Kilis İl Başkanı M. Akif Perker ve

Bağımsız Türkiye Partisi Merkez ilçe Başkanı Ahmet Özuymaz da yaptıkları açıklamada,
bu işin takipçisi olacaklarını belirterek, “İnşallah Kilis’e Tıp Fakültesi’nin kurulması Kilis’e büyük bir önem kazandıracak. Tıp Fakültesi’nin kurulması, Kilis için çok isabetli bir çalışmadır” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir