6 Aralık 2021

Kırşehirli yöneticilerden Şeker Fabrikası’na ziyaret

Kırşehir’de Mucur Kaymakamı Faruk Erdem ve Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz Kırşehir Şeker Fabrikası Müdürü Yavuz Erence’yi makamında ziyaret etti.

KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber)
Kırşehir Şeker Fabrikası Genel Müdürü Yavuz Erence, Mucur Kaymakamı Faruk Erdem ile Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ı ağırladı.
92 bin ton ile fabrikanın kurulduğu 2000 yılından beri en çok kristal şeker üretiminin gerçekleştirildiğini belirten Genel Müdür Erence, 2020-2021 pancar işleme kampanyasının 25 Ocak’ta tamamlandığını söyledi. Fabrikanın 2020 yılında Kırşehir merkez ile Mucur, Gülşehir ve Şereflikoçhisar ilçelerindeki 82 köyde 2 bin 173 çiftçi aracılığıyla 94 bin dekar arazide pancar ekimi yapıldığını kaydetti. Tesellümü yapılan brüt 675 bin ton pancarın işlenerek 92 bin ton kristal şeker üretildiğini vurgulayan Erence, 2000 yılında kurulan Kırşehir Şeker Fabrikası’nın 21 yıldaki en yüksek üretimi olduğunu anlattı.
Mucur Kaymakamı Faruk Erdem ile birlikte Kırşehir Şeker Fabrikası’nı ziyaret eden Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ise, misafirperverliğinden ötürü Fabrika Genel Müdürü Yavuz Erence’ye teşekkür ederek, çalışanlarına  kolaylıklar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir