16 Ekim 2021

Kocaeli’de çocukluğunu yaşadı

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çocuklarla futbol ve basketbol oynarken adeta çocukluğunu yaşadı.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Karamürsel’de gerçekleştirdiği bir dizi incelemeler ve ziyaretler sırasında 4 Temmuz Mahallesi Sarıkum Caddesi’ndeki çocuklarla birlikte geçmişe yolculuk yaptı. Futbol ve basketbol oynamak için hazırlık yapan çocuklarla spor alanlarına gitmeden önce sokak futbolu ve basketboldan örnekler gösteren Başkan Büyükakın, “Çocuklarımızla vakit geçirmek ve onlarla sohbet etmek bize enerji veriyor” dedi.

Spor tesislerinden eğitim merkezlerine kadar her alanda adım attıklarını kaydeden Başkan Büyükakın, “Kentimizde KODELİ projesiyle robotik kodlama ve yazılım alanında çok önemli adım attık. Bu sene 97 okulumuza robotik ve yazılım sınıfları kurduk. Türkiye bugün artık uzay çalışmaları yapan bir ülke konumuna gelmiştir. Biz şuna inanıyoruz, Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik aynı anda çocuklarımızın ve gençlerimizin zekasıyla hayat bulmaya devam edecek. Biz çocuklarımıza ve gençlerimize inanıyoruz” diye konuştu.

Pandeminin bitmesi ve akabinde eğitim başta olmak üzere spor ve her alanda çocuklarımızla birlikte gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek altyapıyı hazırladıklarını da dile getiren Başkan Büyükakın, birlikte keyifli bir zaman geçirdiği çocuklara da teşekkür etti. Başkan Büyükakın, günün anısına çocuklara hediye vermeyi de unutmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir