19 Ekim 2021

Malatya GETAT hasta kabulüne başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Tıp Fakültesi akademik kadrosunun oluşmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni tıbbi birimlerin kuruluşu hız kesmeden devam ediyor. Yeni açılan GETAT Merkezinde Hasta kabulüne başlandı.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Kutlusoy, Tıbbi Biyokimya Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Raika Kıran ve Önder Otlu, MTÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yeni kurulan geleneksel ve tamamlayıcı Tıp Merkezi ve laboratuvarlarda incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları’nın teknolojide ve çağdaş tıp olarak ifade edilen alanlarda başarı sağlamış olan dünyanın sayılı ülkelerinde çok ileri seviyede kullanılıp desteklendiğini söylerken, “Eğitim ve Araştırma hastanemiz bünyesinde yeni kurulan “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları (GETAT )” merkezimizde ilgili yönetmelikle izin verilen Akupunktur, Fitoterapi, Mezoterapi, Proloterapi, Apiterapi, Hirudoterapi (Sülük Tedavisi) ve Kupa (Hacamat) uygulama alanlarında uygulama yetkisi alıp, hasta kabulüne başladık. GETAT merkezimize başvuran hasta sayısının her geçen gün arttığını biliyoruz ve ilerleyen dönemde de halkımızın ilgisinin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, “Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak GETAT Merkezimizi kurmakla kalmayıp, bunun uygulama ve araştırma merkezlerini de tek tek oluşturuyoruz. Hedefimiz sadece uygulama değil, bu alanda eğitim ve aynı zamanda araştırma merkezi de olmaktır” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir