8 Aralık 2021

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’e prototipleme merkezi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Tematik Yeni Nesil Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) işbirliği ile kurulacak.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle Tematik Yeni Nesil Girişimcilik ve Prototipleme Merkezi’nin Turgut Özal Üniversitesi’nde kurulması için protokolle karara bağlandı. MTÜ’de düzenlenen protokolün imza törenine, Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Emrah Dönmez ve FKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Mehmet Şirin Budancanamak katıldı.

Başta üniversite öğrencileri ve akademisyenleri olmak üzere girişimci adayları tarafından kullanılabilecek bir tematik ağırlıklı girişimcilik merkezi ve prototipleme atölyesi kurulması olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Karabulut, günümüz koşullarına uygun tematik odaklı ve Ar-Ge girişimciliğinde yenilikçi yaklaşımların yer aldığı eğitim, seminer ve toplantı içerikleri düzenleneceğini söyledi. Ana teması “Tarım Teknolojileri” olan proje kapsamında oluşturulacak prototipleme atölyesi ise tematik girişimcilik merkezi ile hem Malatya’nın hem de bölgemizin kalkınmasına katkı sağlanacağı bildirildi. 

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise, bilginin ticarileştirilmesine giden yolda önemli bir köprü görevi üstleneceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir