22 Ekim 2021

Malatya’da 685 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, 718 mahallenin 685’inde yol açma çalışmalarını tamamladı.

MALATYA (İGFA) – Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan olumsuz hava koşulları Malatya’da da etkisini gösterdi. 400 araç ve 800 personelle sahada hazır olan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ilçelerde ulaşıma kapalı olan yolların büyük bir kesimini açtı. Ekiple, 33 mahalle yolunda çalışmaları sürdürüyor.

Doğanşehir Kurucuova ve Yeşilova bölgesindeki çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, ekip arkadaşlarının yoğun mesaisiyle 7/24 esasına göre çalıştıklarını belirterek, sadece Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olanları değil, aynı zamanda Karayolları’nın da grup yolları ve ana arterlerini açtıklarını söyledi. Kapalı olan tüm yolların açılacağını kaydeden Nogay,, “Vatandaşlarımızın bu noktada endişeleri olmasın. Yağan yoğun kar yağışında öncelikle sağlık problemi olan, kritik olan bölgelere yönelik” diye konuştu.

Bu arada Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert ise, mezra yollarının birkaç gün içinde tamamlanacağını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir