7 Aralık 2021

Malatya’da Beydağı’nın zirvesinde İstiklal Marşı okundu

Malatya’da İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı dolayısıyla Battalgazi Belediyesi ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Topluluğu (BİSTUR) işbirliğinde Beydağı’na zirvesine yürüyüş yapıldı. Zirveye çıkan topluluk, Türk Bayrağı dikerek hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Battalgazi Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Topluluğu tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümü nedeniyle özel bir yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Beydağı’nın zorlu zirvesine hareket için Battalgazi Belediyesi önünde bir araya gelen Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Topluluğunu, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder karşıladı. Her yaş kategorisinden vatandaşın yer aldığı topluluk ile uzun süre sohbet eden Başkan Güder, etkinliğin anlam ve öneminden bahsederek, topluluğu yürüyüş için Beydağı’na uğurladı.

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Topluluğu üyesi Neslihan Öz, vatan topraklarının her karışında işgale karşı mücadele verildiği bir dönemde yazılan İstiklal Marşı’nın bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisindeki büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesi olduğunu söyledi. Bayrağı her noktada dalgalandırmak istediklerini ifade eden topluluk üyesi Yahya Karataş ise, İstiklal Marşımızın kabulünü sadece salonlarda kutlamak yerine Malatya’nın en zirve noktasına çıkıp, bayrağımızı burada dalgalandırmak istediklerini söyledi.

 

  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir