25 Ekim 2021

Malatya’da COVID-19 vakalarında artış var

Malatya’da vaka sayısında yüzde 50’nin üzerinde artış olması dolayısıyla Vali Aydın Baruş, vatandaşlara, “Rehavete kapılmayalım! Zaman rehavet zamanı değil” diyerek seslendi.

MALATYA (İGFA) – COVID-19 ile mücadele kapsamında aşının ilk dozu için Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne gelen Malatya Valisi Aydın Baruş, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Baruş, il genelinde iki aydır rahat bir dönem geçirildiğini ancak son bir kaç gündür mutasyonlu virüsün de etkisiyle vaka sayılarında artış görüldüğünü kaydetti.

Haftalık ortalamalarla karşılaştırıldığında vaka sayısında yüzde 50’nin üzerinde artış olduğunu kaydeden Vali Baruş, “Bu güzelleşen havalar bizi aldatmasın. Katlanmış olduğumuzun fedakarlıkların sonucu bu olmasın. Sıkıntının mükafatına erişmek için sabırlı olmamız gerek” diye konuştu.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların uyduğunu belirten Vali Baruş, ancak hafta içi serbest olan saatlerde maske, mesafe ve temizlik kurallarına gerektiği şekilde riayet edilmezse vakaların artacağına dikkati çekti. “Lütfen rehavete kapılmayalım, zaman rehavet zamanı değil” diyen Vali Baruş, “Zaman, işi sıkı tutma zamanıdır” dedi.

Öte yandan Malatya Valisi Aydın Baruş, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında aşının ilk dozunu Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde yaptırırken, İl Sağlık Müdürü Dr. Recep Bentli ise aşının ikinci dozunu yaptırdı. Malatya genelinde118 bin kişinin aşılanması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir