4 Aralık 2021

Malatya’da milli ruha pedal çevirdiler

Malatya Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu gönüllü üyeleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı ve 2021 yılının “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” yılı kabul edilmesi dolayısı ile “Tarih, Mekân ve Milli Ruh İçin Pedal Çeviriyoruz” programı kapsamında şehrin farklı mekânlarda İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okudu.

MALATYA (İGFA) –  Malatya’da Kent Konseyi Binası’nın önünden başlayan bisiklet turunda Bisiklet Çalışma Grubu gönüllü üyeleri İnönü Caddesi, Atatürk Evi, Kent Müzesi, Yeni Cami, Arslantepe Höyüğü, Ulu Cami, Battalgazi Surları, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Tren Garı ve Malatya Şehitliği noktalarındahep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı dolayısı ile tarih, mekân ve milli ruh bilinci oluşturmak amacıyla bisiklet turu düzenlediklerini söyledi. Tur ile birlikte İstiklal Marşı’mızın her bir kıtasını ayrı bir tarihi mekânda okuduklarını belirten Batar, programa çerçevesinde katılım gösteren gönüllü üyelere, Malatya Büyükşehir Belediyesine ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir