22 Ekim 2021

Malatya’da Şire Pazarı için Sarıcıoğlu sakinlerinden ziyaret

Malatya’da Sarıcıoğlu Mahallesi sakinleri Şire Pazarı’nın taşınmasından memnuniyetini Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yaptığı ziyarette dile getirdi.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da Sarıcıoğlu Mahallesi sakinleri, Yeni Şire Pazarı Projesi ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Mahalle sakinlerine eşlik eden Sarıcıoğlu Mahallesi Muhtarı  Fatih Yücel, Şire Pazarı’nın yapımını duydukları andan bu yana mahalle olarak rahatladıklarını ifade ederek, “Mahallede bulunan apartman altındaki depolar ve trafik yoğunluğu büyük sıkıntı oluşturuyordu. Şire Pazarı’nın yapımı tüm siyasilerin vaatleri arasındaydı ama başkanımızın girişimiyle gerçekleşti. Mahallemiz Çevreyolu altı olduğu için yıllarca yetim kaldı” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Şire Pazarı’nın hakikaten kanayan bir yara olduğunu belirterek, “Uzun zamandan beri Malatya kamuoyunda hep dile getirilip ama bir türlü mesafe kat edilmeyen bir yaraydı. İnşallah geçtiğimiz meclis toplantısında ihale edilmesi noktasında ve meclise yetki verilmesi noktasında karar alındı. Fırat Kalkınma Ajansı ile oranın sosyal tesisi ile ilgili protokolü imzalandı. Malatyalı işçilerimize sunmayı umut ediyorum” dedi.

Görüşme sonunda Sarıcıoğlu Muhtarı ve mahalle sakinleri Başkan Gürkan’a tablo hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir