3 Aralık 2021

Malatya’da vefalı aileye anlamlı ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü üyeleri engelli, yaşlı ve şehit ailelerini yalnız bırakmayarak, belirli periyotlarla ziyaretlerine devam ediyor.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Gençlik ve Spor Müdürü Hilal Yıldırım, Yeşilyurt İlçesi’nde ikamet eden Tatlıcı ailesine ziyarette bulundu. Ziyarette istek ve talepleri dinleyen Hilal Yıldırım bir süre istişarelerde de bulundu.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı teşekkürlerini sunan Vahap Nafız Tatlıcı, 14 yıldır ağır hasta olan eşi Tülay Tatlıcı’nın hastalık sürecini anlattı. Nafız Tatlıcı, “Eşim 2007 yılından beri felçli ve konuşamıyordu. Ona bir bebeğe bakar gibi bakmaya başladım. Bahçe işleriyle uğraşıyorum. Eşimin rahatsızlığı nedeniyle düzenli bir iş yapamıyorum. Günlük ihtiyaçlarını ben karşılıyorum. Eşim henüz kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Saç kesiminden tutun da öz bakımına ve yemeğe kadar ben yapıyorum. 3 çocuğumuz var. Üçünü de bu halde okutmayı başardık. 14 yıldır bakıma muhtaç olan eşime umudumu yitirmeden iyileşeceğine inanarak baktım. Ve sonunda az da olsa yürümeye başladı. En önemlisi de artık konuşmaya başladı. Bu durum bizi çok mutlu etti. Eşimin yerine ben de hasta olsam o da bana bakardı. Hayat devam ediyor. Bu nedenle yılmadık. Buradan şunu söylemek istiyorum. Benim gönlümde kadınlar handır. Kültürümüzde böyle gördük. Kadınlarımıza hiçbir zaman şiddet uygulamadık. Kadınsız bir toplum olmaz. Toplumu ve aileyi bir arada tutan kadındır. Kadınlara kıymayın, kırdırmayın ve sevin. Karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış olduğu sürece hayat devam eder” dedi.

Tülay Tatlıcı ise, 14 yıldır hasta olduğunu ve bunu 10 yılını daima eşiyle geçirdiğini ifade ederek, “14 yıldan beri rahatsızdım ama eşimin sayesinde son 4 yıldan beridir az çok idare ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Gençlik ve Spor Müdürü Hilal Yıldırım, ziyaret bitiminde Tülay Tatlıcı’ya şifa dileyerek, Vahap Nafız Tatlıcı’ya da eşine olan saygı ve alakasından dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir