22 Ekim 2021

Mardin’de teröristlerin her yerinden bomba çıktı!

Mardin’de İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülkeye giriş yapmak isteyen Suriye uyruklu üç teröristi gözaltına aldı. Teröristler tarafından metropol şehirlerde sansasyonel eylem amaçlı kullanmak üzere getirilen patlayıcı madde ve bomba düzenekleri ele geçirildi. Şahısların irtibatlı oldukları İstanbul, Antalya ve Şanlıurfa illerinde de gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı.

MARDİN (İGFA) – Suriye sınırından ülkeye giriş yapmak isteyen Suriye uyruklu üç terörist Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ‘nün istihbarat çalışmalarıyla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, metropol illerde sansasyonel eylem amaçlı patlayıcı madde ve bomba düzeneklerinin aktarımının yapılacağı istihbaratını alan Mardin İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde özel harekat polislerinin katılımı ile operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 3 kişi gözaltına alınırken, teröristlerin üzerinde yapılan aramalarda 4 kilo 115 gram plastik patlayıcı madde, 2 adet zaman ayarlı ve 1 adet uzaktan kumandalı olmak üzere toplam 3 adet bomba düzeneği ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Operasyonda, patlayıcı maddelerin ayakkabı tabanı ile ayakkabı sayası arasına yerleştirildiği ayrıca şampuan, jöle ve krem kutularında da saklandığı ortaya çıktı.

Mardin’de yakalanan şahısların irtibatlı oldukları İstanbul, Antalya ve Şanlıurfa illerinde bulunan şüpheli şahıslar da, düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Şüpheli şahıslardan 4’ü çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir