8 Aralık 2021

MESOB Başkanı’ndan ‘yeni sanayi sitesi’ açıklaması

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Hiç kimse yeni sanayi sitesi için başka oluşumlara para yatırmasın. Çünkü öncelik mevcut kayıtlı olan ve Malatya sanayi sitelerinde faaliyet yürüten esnafın” dedi.

Yaklaşık 15 yıldan beri Malatya’ya yeni bir sanayi sitesi kurulması konusunu gündeme taşıyıp, tüm platformlarda dile getirdiklerini söyleyen TESK yöneticisi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’nın en az 100 yıllık bir ihtiyacını karşılayacak Sanayi Sitesi için yaptığımız çalışmalar Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan tarafından sonuçlandırıldı. Arsa tahsisi Büyükşehir Belediyemiz üzerinden gerçekleştirildi. Proje hazırlık çalışmaları devam ediyor.  Ancak; son günlerde vatandaşlardan gelen bilgilere göre; Altay Kışlasında alınan alana kurulacak olan Yeni Sanayi Sitesi için para yatıranlar olduğunu duyuyoruz. Bu paraları yatırmaya kimse teşebbüs etmesin. Malatya sanayi sitelerinde faaliyet gösterip de esnaf ve sanatkarlar sicil kaydına kayıtlı olanlar ile Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı olanlar ilk etapta yeni yapılacak olan iş yerlerini almaya hak kazanacak.  Yıllarca sanayi sitelerinde esnaflık yapan esnafımızın hakkını sonuna kadar koruyacağız, savunacağız. Öncelik Malatya sanayi sitelerinde kayıtlı çalışan esnafımızındır.” dedi.

Başkan Keskin şöyle konuştu: “Malatya sanayisi sitelerinde çalışan yaklaşık 3 bin 500 esnafımızın yerleri tespit edilmeden derneklere gidip para ödeyenlere kayıt olanlara yer almak isteyenlere yer verilmeyecektir. Büyükşehir Belediyemizin çatısı altında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve ilgili esnaf ve sanatkarlar odalarımız bir araya gelip bu konu hakkında yakın bir zamanda istişare geçekleştirip etüt ve fizibilite çalışmasını gerçekleştireceğiz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir