6 Aralık 2021

Muğla Ziraat Odaları’ndan Başkan Gürün’e ziyaret

Ziraat odaları başkanları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

MUĞLA (İGFA)- Muğla’da faaliyet gösteren Menteşe, Köyceğiz, Ortaca, Fethiye, Seydikemer, Yatağan, Kavaklıdere ve Bodrum’un ziraat odaları başkanları tarımsal sulama, toprak
analiz laboratuvarı, yem, fidan desteği ve belediyenin diğer hizmetlerinden duydukları memnuniyet ve karşılıklı işbirliğini devam ettirmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin toprak analiz laboratuvarı hizmetinin de Muğla için çok yararlı olduğunu söyleyen ziraat odaları başkanları hangi toprakta ne üretilebileceği, toprak haritası gibi envanterlerin üretimin artmasına büyük katkı sunacağını belirtti.

MUĞLA EN ÖNEMLİ ÜRETİM KENTLERİNDEN

Muğla’nın verimli toprakları, başat ürünleri ile tarımda daha fazla söz sahibi olması gerektiğini söyleyen Başkan Gürün ilçelerinde tarımsal üretimin, üreticinin nabzını tutan Ziraat odaları başkanlarına ziyaretleri için teşekkür etti ve birlikte Muğla’yı tarımsal üretimde daha iyi noktalara getireceklerini söylerken, “Gündemde olan ve bizim uzun zamandır üzerinde durduğumuz tarımsal sulamada vahşi sulama yerine damlama ve yağmurlama sistemlerine de bir an önce geçmeliyiz ve sulamada kullanılan su miktarını azaltmalıyız” dedi.

EZBER DEĞİL BİLİM

Türkiye’nin en kapsamlı tarım laboratuvarlarından birini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinde kurduklarını belirten Başkan Gürün; “Bilimi ve aklı tarımdaki ezberlerin önüne koyduk” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir