4 Aralık 2021

Sakarya halk sağlığını korumak için maske dağıtıyor

Maske üretim ve dağıtım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, son olarak Adapazarı’nın Camili ve Şeker Mahallelerinde toplamda 5 bin adet sağlık destek paketini hanelere ve iş yerlerine ulaştırdı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her şehrin vaka sayısına göre normalleşme takvimine başlayacağını duyurmasının ardından maske dağıtım çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda maske dağıtım ekipleri son olarak Adapazarı ilçesinin Camili ve Şeker Mahallelerinde toplamda 5 bin adet sağlık destek paketini hanelere ve iş yerlerine ulaştırdı.

Koronavirüs haritasında yüksek riskli bölgeler arasında yer alan Sakarya’nın halk sağlığını korumak adına çalışmaların önemine dikkati çeken belediye ekipleri, “İstatistiklere göre maske kullanımının salgının bulaşma riskini yüzde 90 oranında azaltıyor. O nedenle tüm vatandaşlarımıza maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet göstermelerini önemle rica ediyoruz” çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir