19 Ekim 2021

Siirt de ‘afet’e seferber

Siirt’te afet eğitim seferberliği başlatıldı.

SİİRT (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nca “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlenmesi ardından Siirt’te de seferberlik başlatıldı.

Siirt Valiliği Konferans Salonu’nda Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu başkanlığında düzenlenen seferberlik toplantısına, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Vali Yardımcısı Resul Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay,  İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cahit Akkoyun ve paydaş kurum amirleri katıldı.

Afet ve Acil Durum Müdürü Cahit Akkoyun ve Şube Müdürü Şehmus Sevgili tarafından İl Afet Risk Azaltma Planının oluşturulması için izlenecek yol ve yöntemler hususunda hazırlanan sunum ile katılımcılar bilgilendirildi.

Afete karşı hazırlıklı olma bilincinin toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması gerektiğini vurgulayan Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt’in birinci derece deprem bölgesinde yer aldığını hatırlatarak, olası afetlere karşı topyekün bir tedbir plan ve programının ortaya konulması için çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Toplantıda ayrıca İl Afet Risk Azaltma Planı hazırlama konusunda yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir