6 Aralık 2021

Siirt’te aşılama oranı düşük, vaka sayıları yüksek

Ülke genelinde COVID-19 vakalarının son günlerde yeniden artmaya başlaması, salgında mutasyon virüsünün hızlı bir şekilde yayılması endişesini de beraberinde getirdi. Siirt’te vaka sayıları artış gösterdi.

SİİRT (İGFA)- Siirt genelinde aşılama oranının düşük olması vaka sayılarının yüzde 2’den yüzde 14’e yükselmesine neden oldu. Siirt’te COVID-19 vaka sayılarında artışın yaşandığını dile getiren Siirt İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür, vatandaşların aşılanma oranının düşük olduğunu söyledi.

Siirt’te vaka sayılarının yüzde 2’den yüzde 14’e yükseldiğine dikkati çeken Müdür Ömür, “İlimizde maalesef COVID-19 vakalarında bir artış gözlemlemekteyiz. 6-12 Mart tarihlerinde yüz binde 2 olan vaka oranımız son bir haftada yüz binde 14 yükseldi. Bu bizleri ciddi olarak endişelendirmeye başladı. Bu kadar hızlı yayılması aklımıza mutasyonu getirmekte. Vatandaşlarımızın daha önce gösterdiği gayreti başarıyı tekrar devam etmelerini istirham ediyoruz” dedi.

Aşı konusunda da vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade eden Ömür, “Siirt’te aşılanma oranı yüzde 40. Düşük bir oran başarı için mutlaka ve mutlaka bu oranların yüzde 65-70’lere çıkarıyor. Yan etki konusunda vatandaşlarımızın hiçbir sıkıntısı olmasın çocukluk döneminde yaptırdığımız aşırlarla bu aşılar aynı. Yan etkileri açısından hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir