3 Aralık 2021

Siirt’te bakıra rağbet arttı

Siirt’te bakır ustası Fatih Bakırcı, ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün araştırması sonrası Koronavirüs’ün bakır kaplarda 4 saatte etkisini kaybettiğini açıklamasının ardından vatandaşların bakır kaplara yoğun ilgi göstermeye başladığını söyledi.

SİİRT (İGFA)- Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile mücadele sıkı şekilde devam ederken vatandaşlar virüs barındırma oranı en düşük olan ürünlere yönelmeye başladı.
Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan araştırma Koronavirüs’ün bakır kaplarda 4 saatte etkisini kaybettiğini ortaya çıkardı. Yapılan araştırmanın ardından Siirtli vatandaşlar bakır kaplara yöneldi.
Açıklamayla beraber vatandaşlar tarafından bakıra ilgisinin arttığını belirten bakır ustası Fatih Bakırcı, bakırın sağlık açısından önemli olduğunu, eskiden insanların bakır kullandıkları için fazla hastalanmadıklarını dile getirirken, “Bakır eşyalar hayatımızda yıllardan beri var. 45 senedir çok sağlıklı olduğu için bakır kaplar yemekler bakır kaplarda çok lezzetli olduğu için bakıra bir dönüş var. Kahramanmaraş ve Gaziantep’te imalat sürüyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir