16 Ekim 2021

Siirt’te elektrikli tandır fırınlarına talep çoğaldı

Siirt’te COVID-19 virüsüne yönelik tedbirler kapsamında evlerinden çıkmak istemeyen vatandaşlar elektrikli tandır fırınlarına yöneldi.

SİİRT (İGFA) – Siirt’in kent merkezindeki Bakırcılar Çarşısı’nda soba ve fırın işi ile uğraşan Ömer Sıtkı, COVID-19 süreciyle birlikte elektrikli tandır fırınlarına talebin arttığını söyledi. Pandemi sürecinde evinden çıkmak istemeyen vatandaşların elektrikli tandır fırınlarına yoğun talep gösterdiğini belirten Sıtkı, artan taleplerden dolayı iyi kazanç elde ettiklerini belirtti.

Pandemi dolayısıyla fırın satışlarının arttığına dikkati çeken Sıtkı, imalatı Siirt’te olan fırınları farklı şehirlere de sattıklarını belirterek, “İstanbul, Adana, İzmir’e gönderdik, yöre halkı çok kullanıyor. Vatandaşlarımız tandırlara rağbet gösteriyor. Kendi ekmeğini evde yapıyor” dedi.

Elektrikli tandır fırınlarının bu süreçte ihtiyaç olduğunu belirten müşterilerden Zekeriya Eldemir ise, pandemi nedeniyle aldıkları fırınında hamur ürünlerini rahatlıkla pişirebileceklerini belirterek, bu fırınların içinde pasta, lahmacun, balık, tavuk her şeyin yapılabiliyor olmasının büyük rahatlık olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir