17 Ekim 2021

Siirt’te üniversite-sanayi işbirliğindeki kazanımlar çevim içi paylaşıldı

Siirt Üniversitesi’nin “Türkiye’de Tarımsal Biyoteknoloji Alanında Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Faaliyetlerinin Artırılmasına Yönelik Farkındalık Çalışmaları” projesinin çevrim içi toplantısında, elde edilen kazanımlar paylaşıldı.

SİİRT (İGFA) – Siirt Üniversitesinde, ABD Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve 6 üniversitenin paydaş olduğu “Türkiye’de Tarımsal Biyoteknoloji Alanında Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Faaliyetlerinin Artırılmasına Yönelik Farkındalık Çalışmaları” projesinin yaygınlaştırma semineri yapıldı.
Siirt Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen online seminere, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sümer Aras ve projenin Üniversite Temsilcisi Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Behcet İnal katıldı. İnal, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen  “Türkiye’de Tarımsal Biyoteknoloji Alanında Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Faaliyetlerinin Artırılmasına Yönelik Farkındalık Çalışmaları” projesinde, Siirt Üniversitesi dışında yürütücü olan Ankara Üniversitesi’nin partner olarak da Atatürk, Bolu Abant İzzet Baysal, Çukurova, Erzurum Teknik ve Michigan State Üniversiteleri yer aldığını söyledi. Üniversite-sanayi işbirliği konusunda tecrübe paylaşımı, yol haritasının çizilmesi, finansman, ürün geliştirme, lansman, pazarlama ve ürün yönetimi gibi konuların ele alındığı projede; başarılı tarımsal biyoteknoloji ürün örnekleri de değerlendirildi.

Projenin ikinci ayağında partner üniversiteler ile yapılacak olan tecrübe paylaşımı toplantılarıyla bölgesel dinamiklerin belirleneceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir