22 Ekim 2021

Tüfenkci’den Malatya’da Yeni Sanayi Sitesi değerlendirmesi

Küçük Sanayi Sitesi’nin şehrin dışına çıkarılması için yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, projenin hangi aşamada olduğuyla ilgili bilgilendirdi.

MALATYA (İGFA) – Milli Savunma Bakanlığı’ndan bin 100 dönüm bir alan istedik ve bunu temin ettiklerini kaydeden Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, bin dönümlük bir mera alanı aldıklarını ve toplamda 2 bin 100 dönümlük bir alan rezerv alan olarak Malatya’ya kazandırıldığını kaydetti. Tüfenkçi, Küçük Sanayi Sitesi’nin şehrin dışına çıkarılması yönünde elini taşın altına koyan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. 

Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yol çalışmalarına başladığını ifade eden Milletvekili Tüfenkçi, “Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan yer içindeki binalarla birlikte teslim edildi. Büyükşehir Belediyesi de bir yandan bu binaları yeni yapılacak sanayi sitesine entegre etmek için dönüştürme çalışmaları yaparken bir yandan da yol çalışmalarına başladı. İnşallah Yeni Sanayi Sitemiz hayırlara vesile olur” dedi.  Tüfenkçi, “İnşallah burada yapılacak olan Yeni Sanayi Sitemiz faaliyete geçtiğinde hem bölgeye hem de Türkiye’ye örnek bir projeyi hayata geçirmiş oluruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir