19 Ekim 2021

Türkiye’de sporun altyapısı oluşturuluyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi kapsamında öğrencilerin son ölçümleri yapılmaya başlandı.

MUĞLA (İGFA) – Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan taramalardan sonra spora yatkın bulunan ve temel spor eğitimlerini tamamlayarak ara ölçümlerde uygulanan temel motorik, dayanıklılık ve koordinasyon testlerine katılan çocukların spora yönlendirilmelerinin son aşamasına Menteşe Spor Salonu’nda başlandı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Menteşe Spor Salonu’nda 10 Şubat’ta başlayan ölçümlere Menteşe İlçesinden 50 öğrenci katıldı. İl Müdürlüğü antrenörlerinin yaptırmış oldukları ölçümler şubat ayı içinde tüm ilçelerde yapılacak. Muğla genelinde 450 öğrencinin katılacağı yetenek tarama ölçümleri sonunda öğrenciler yeteneklerine göre spor branşlarına yönlendirilecek.

Menteşe Spor Salonunda yapılan son ölçümlere Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ziyaret ettiler ve ölçümler hakkında antrenörlerden bilgi aldı.

Salgın nedeniyle ertelenen denge ve reaksiyon testleri için bir açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürünü yerleştirerek çocuklarımıza sporu sevdirmek ve ölçümler sonucunda çocukların yeteneklerine göre spor branşlarına yönlendirmek ve böylelikle Türkiye’de Sporun altyapısını oluşturmak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir