8 Aralık 2021

Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda Bursa’ya 5 madalya

Ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak üzere düzenlenen 28. TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarının sonuçları açıklandı. Olimpiyatlara Bursa’dan katılan iki fen lisesi yarışmada 5 madalyanın sahibi oldu.

BURSA (İGFA) – TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları’nın bu yıl 28’incisi düzenlendi. Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında yarışan ve destek almaya hak kazanan öğrencilerin dereceleri belli oldu.

Olimpiyatlara Bursa’dan katılan iki fen lisesi yarışma sonucunda beş madalya aldı. Tofaş Fen Lisesi’nden Ahmet Selim Kartal Kimya Olimpiyatlarında gümüş madalya alırken; Yiğit Süzen ise bronz madalya almaya hak kazandı. Nilüfer İMKB Fen Lisesi öğrencilerinden Biyoloji Olimpiyatlarında yarışan Başar Noyan ve Melih Aytaç altın madalya alırken, Efe Yıldırım ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Ulusal Bilim Olimpiyatları programlarının birinci ve ikinci aşama sınavlarında başarı gösteren öğrencilerin Uluslararası Bilim Olimpiyatları programı kapsamında yapılan eğitimlere ve sınavlara girmeye hak kazandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir